Barion Pixel

Jak určit velikost prstenu

Jak zvolit správnou velikost prstenu

Při určování správné velikosti prstenu máte dvě možnosti:

  • navštívit nás v naší prodejně v Liberci, kde Vám ochotně poradíme a velikost přesně určíme
  • zkusti zjistit velikost prstenu pomocí našeho návodu

Co je velikost prstenu?

Velikost prstenu je vlastně obvod prstu v milimetrech. Takže velikost prstenu 52.0 znamená, že vnitřním obvodu prstýnku je přesně 52 mm.

Jak správně změřit obvod prstu?

  • Asi nejjednodušší metodou je omotání prstu provázkem, na který fixou uděláte značku a výslednou délku změříte pravítkem. Ale pozor! Nezapomeňte, že kloub prstu je širší než samotný prst, takže musíte už při měření počítat s tím, že bude prsten přes kloub také navlékat.
  • Pokud chystáte prsten jako překvapení, můžete určit velikost prstenu i v  nepřítomnosti partnera. Změřte vnitřní průměr nějakého prstenu, který Váš partner nosí (na podobném prstu) a dle převodní tabulky zjistěte odpovídající velikost.

Tabulka velikostí prstenů podle vnitřního průměru

Pokud chcete zjistit velikost prstenu měřením vnitřního průměru (v mm), použijte naši převodní tabulku, díky které získáte odpovídající velikost prstenu.

Co když zvolím špatnou velikost?

Pokud Vám prsten nesedí, kontaktujte nás – budeme se snažit nalézt nejlepší řešení.

Pokud se jedná o ocelové prsteny (bez rytiny) lze velikosti jednoduše zdarma vyměnit za libovolné jiné z naší nabídky.

Zlaté snubní prsteny bez kamenů lze upravit až o 2 velikosti (nahoru i dolů). Úprava velikosti je vždy zdarma, ale na Vaše riziko (je zde mírné riziko, že se prsten při změně velikosti poškod).

U zlatých snubních prstenů s kameny je úprava velikosti komplikovanější a musíme ji konzultovat s naším zlatníkem. Vždy se snažíme najít způsob, jak prsteny pro Vás upravit, případně jak nejlépe pro Vás situaci vyřešit.

V případě, že úprava velikosti nebude možná, nabízíme u běžných velikostí zásnubních prstenů tzn. velikosti 49‑60 zpětný výkup za plnou cenu, kterou jste nám zaplatili a zhotovení prstenů nového za běžnou cenu. U ostatních velikostí či prstenů jinak unikátně upravených na Vaše přání, které není možno velikosti upravit, nabízíme možnost zvýhodněného odkupu a výrobu prstenu nového.

Nebojte se nás kontaktovat, rádi vám poradíme …